Jolanta Dulak Firma Usługowa Bene = Certyfikowane Biuro Rachunkowe

Kontakt

Jolanta Dulak
Firma Usługowa BENE
ul. Siewna 30
31-231 Kraków
NIP: 677-004-80-69

Godziny otwarcia biura:
pn-pt 9:00-15:00

tel: 12 415-92-29
fax: 12 415-92-29

Sprawozdanie finansowe zrobione i co dalej?

Do końca szóstego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego należy zatwierdzić sprawozdanie finansowe.

Dla jednostek, w których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym termin ten przypada na dzień 30 czerwca.

Następny ważny termin upływa po 10 dniach od daty zatwierdzenia sprawozdania finansowego.
Jednostki będące podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych są zobowiązane przekazać do urzędu skarbowego sprawozdanie finansowe wraz z dokumentami wymienionymi w art. 27 ust. 2 ustawy o pdop.
Z kolei w ciągu 15 dni od daty zatwierdzenia sprawozdania finansowego należy, razem z dokumentami wyszczególnionymi w art.69 ust. 1 ustawy o rachunkowości, złożyć je w rejestrze sądowym właściwym dla danej jednostki. Dotyczy to jednostek, które są zobowiązane do rejestracji w KRS.
W przypadku gdy sprawozdanie finansowe nie zostało do końca czerwca zatwierdzone trzeba będzie składać je w sądzie dwa razy. Pierwszy raz do 15. Drugi raz w ciągu 15 dni od jego zatwierdzenia, wraz z właściwymi dokumentami.
Jednostki, które są zobowiązane do badania sprawozdania finansowego, w tym samym terminie przekazują je do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski B” lub w „Monitorze Spółdzielczym”

Również w terminie 15 dni od zatwierdzenia sprawozdania finansowego należy ostatecznie zamknąć księgi rachunkowe.

Zainteresowane osoby zapraszamy omówienia szczegółów związanych z powyższymi obowiązkami podczas indywidualnych konsultacji.

W ramach prowadzonej obsługi osób prawnych biuro dba o dochowanie terminów.
Osoby zarządzające jednostkami zobowiązanymi do sporządzania sprawozdań finansowych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.